مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

وکیل متخصص دیوان عدالت اداری+[تضمینی و بهترین]+شماره تلفن

وکیل متخصص دیوان عدالت اداری  :

معمولا جامعه برای پیشبرد امور خود نیاز به قوانین متفاوتی دارد و این قوانین براساس نیاز جوامع در سطوح مختلف معمولا در مجالس قانوگذار تصویب و برای اجرا به متصدیان امور ابلاغ می شوند .

برای اجرای این قوانین معمولا سازمانهای زیادی وجود دارند که مشغول به این امر بوده و در سطوح متفاوتی این قوانین اجرا می شوند. سازمانهای انتظامی ، دادگستری ها ، مراجع قضائی و شبه قضائی از این موارد می باشند.

برای اداره جامعه و حل مشکلات ایجاد شده بین مردم به صورت شخصی یک سری از مراجع قضائی وجود دارند و در مورد اختلافات فی مابین حاکمیت و همچنین مردم نیز معمولا یک سری دیگر از مراجع قضائی مشغول به فعالیت می باشند. در ایران نیز وضعیت به همین روال می باشد و معمولا قانون اساسی مرجع اصلی برای تصویب قوانین تابعه می باشد .

در ایران دادگستری مرجع اصلی حل اختلافات قضائی بین مردم می باشد و در هر مورد که مشکلی بین مردم ایجاد شود معمولا طرفین می توانند برای حل اختلافات خود به دادگستری مراجعه نموده و با طرح دادخواست معمولا رسیدگی و حل اختلاف در این باره انجام می گیرد.

در ایران علاوه بر مورد فوق دادگستری دارای چندین مرجع عمومی و تخصصی قضائی می باشد. منظور از مراجع عمومی به طور کلی مراجعی می باشد که صلاحیت رسیدگی به تمامی امور را دارند و همه امور در انها مورد رسیدگی قرار میگیرد و تنها مواردی که به طور مشخص در قانون معین گردیده است در صلاحیت آنها نمی باشد.

در این موارد معمولا دادگستری ها اقدام به صدور قرار رد صلاحیت در این پرونده ها می نمایند و پرونده ها را به مراجع صالح ارسال می نمایند.

مورد دیگر در این باره این می باشد که یک سری از مراجع هستند که صلاحیت رسیدگی به هیچ کدام از  امور را ندارند و تنها به مواردی رسیدگی می کنند که قانون ذاتا برای انها مشخص نموده است.

در این موارد معمولا پرونده های خاصی مورد رسیدگی قرار می گیرند و غیر از این مواردهیچ موضوع دیگری رسیدگی نمی شود.

در صورتی که دعوی یا شکایتی نیز در این مورد در انها صادر شود و در صلاحیت آنها نباشد قرار عدم صلاحیت را به مرجع مورد نظر و یا دادگستری ارسال می کنند.

یکی از مهمترین مراجعی که در ایران در خصوص اختلافات مردم و سازمانهای اداری و دولتی مورد رسیدگی قرار میگیرد ، دیوان عدالت اداری می باشد. دیوان عدالت اداری در این رابطه زیر مجموعه قوه قضائیه بوده و در  قانون اساسی نیز در اصل  ۱۷۳ به این امر اشاره شده است و این اصل بیان می دارد که به در هر موردی که آیین نامه ها ، اعمال ، امور متفاوت سازمانها و ادارات دولتی و …. به هر صورتی موجبات تضییع حقوق افراد و یا اضرار به آنها را فراهم نمایند می توانند در دیوان عدالت اداری طرح شکایت نمایند.

به  طور کلی همانطور که در بالا نیز ذکر گردید دیوان عدالت اداری زیر مجموعه قوه قضائیه بوده و رئیس دیوان عدالت اداری توسط وزیر دادگستری معین می گردد.

یک نکته مهم در خصوص دیوان عدالت اداری این میباشد که کلیه  امور دیوان در معمولا براساس قانون آیین دادرسی و تشکیلات دیوان عدالت اداری انجام شده و فرد اگر بخواهد در این رابطه در دیوان موضوعی را مطرح نماید باید براساس این ایین دادرسی اقدام به عمل کند.

مورد دیگر در دیوان عدالت اداری مطرح می باشد که نحوه طرح دادخواست و برگه های انها هم بدین صورت می باشد که مختص خود دیوان می باشد و فرد نمی تواند در برگه های سایر سازمانهای قضائی دادخواست و شکایت خود را به دیوان عدالت اداری ارسال نماید.

«نظر به تخصصی بودن کلیه امور در دیوان عدالت اداری و این موضوع که همه افراد به غیر از وکلا حق مراجعه حضوری در دیوان عدالت اداری را ندارند لذا تمامی موضوعات باید از طریق لوایح برای قضات دیوان ارسال گردد. بهترین راه این است که افراد در رابطه به امور خود ، پرونده ها را به وکلای متخصص دیوان عدالت اداری بسپارند . ما در این رابطه گروه تخصصی کانون وکلای دیوان در این رابطه آماده ارائه تمامی حقوقی  در خصوص دیوان به شما می باشد و شما می توانید در این رابطه با خیال راحت به حق خود در دیوان عدالت اداری بفرستد.» 

معمولا برای ارسال دادخواست به دیوان عدالت اداری فرد باید به دفاتر الکترونیک قضائی در محل زندگی خود مراجعه نموده و در انتها با دریافت رمز عبورو نام کاربری خود ، می تواند به سامانه ساجد در دیوان عدالت اداری ارسال نماید.البته برای پیگیری پرونده در دیوان عدالت اداری فرد باید یک حساب کاربری در سامانه ابلاغ الکترونیک قضائی برای خود ایجاد نماید و در  انتها با استفاده از شماره پرونده خود در دیوان عدالت اداری امورات پرونده را مورد پیگیری قرار دهد.

بعد از ارسال دادخواست شکایت به دیوان عدالت ادارای معمولا دادخواست به شعبه ارجاع دیوان رسیده و  از انجا به دفتر کل دیوان ارسال میگردد. در دفتر کل دیوان دادخواست مورد نظر از نظر صلاحیت و همچنین نقوص احتمالی بررسی شده و  در صورتی که فاقد هر گونه نقصی باشد به نزد رئیس دیوان ارسال می گردد.

در این رابطه اگر دادخواست دارای نقصی باشد به شاکی اطلاع داده می شود  که در مهلت معین  نسبت به رفع نقص ان اقدام نماید.

در صورتی که دادخواست در مهلت معینه رفع نقص شود معمولا در دیوان به روند قانونی خود ادامه داده و پرونده بعد از ارجاع از طرف رئیس به یکی از شعبات دیوان ارسال شده و در انجا مورد رسیدگی قرار می گیرد.

بهترین راه حل در خصوص دیوان عدالت اداری استفاده از وکلای دیوان می باشد ، به طور کلی وکیل دیوان به وکیلی گفته می شود که به طور تخصصی در پرونده های دیوان در حال قبول پرونده بوده و در این زمینه دارای تخصص و تجربه زیادی در این موضوعات دارد و صدها پرونده موفق را در دیوان عدالت اداری با موفقیت به نتیجه رسانده است.

گروه تخصصی کانون وکلای دیوان یکی از این گروههای وکلا می باشد که در سطح ایران در حال فعالیت بوده و صدها مورد تجربه موفق در این زمینه داشته اند .

این گروه وکلا در حال حاضر در حال دریافت پروندهای بسیاری در موضوعات دیوان بوده و از حدود ده سال پیش در حال فعالیت در این زمینه می باشند.

باتوجه به اینکه امور دیوان به صورت غیر حضوری بوده و تنها یک شعبه رسیدگی کننده از این سازمان قضائی در این رابطه در ایران وجود دارد لذا ما گروه تخصصی کانون وکلای دیوان می توانیم تمامی پرونده های شما را از سراسر کشور قبول وکالت نموده و در دیوان پیگیر امور شما باشیم.

 

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.