مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

اعتراض به میزان درصد جانبازی و الزام به اصلاح آن + نمونه رأی + وکیل متخصص

راهکارهای قانونی برای اعتراض به میزان درصد جانبازی و الزام به اصلاح آن اختصاص یافته است که در این راستا موجب می‌ شود جانبازان بتوانند از حقوق قانونی خود دفاع کرده و از آن برخوردار شوند. آن دسته از جانبازان که درصد جانبازی آن ها مشخص شده، در صورت اعتراض داشتن به میزان جانبازی خود، می‌ توانند مراتب اعتراض خود را به صورت مکتوب به دفاتر بنیاد شهید و امور جانبازان و ایثارگران تقدیم نمایند.

کمیسیون ماده ۱۶ قانون جانبازان

دفتر بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان در شهرستان ها و استان های مختلف موظف هستند که درخواست اعتراض به درصد جانبازی را در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید ارسال کرده و مورد پیگیری قرار دهند. کمیسیون ماده ۱۶ علاوه بر وظایف گسترده ای که در خصوص امور ایثارگران جانبازان و خانواده آنان دارد، موظف است که به اعتراضات جانبازان در خصوص درصد جانبازی نیز رسیدگی نماید. پس از ارسال اعتراض به درصد جانبازی، کمیسیون یادشده موظف است که در ظرف مدت ۶ ماه تا یک سال پرونده مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و نظر خود را اعلام کند.

شکایت از کمیسیون ماده ۱۶ قانون جانبازان

در صورتی که جانبازان اعتراض به درصد جانبازی خود را با رعایت تشریفات و مقررات قانونی در کمیسیون ماده ۱۶ قانون جانبازان مطرح نموده و با این حال پس از گذشت مهلت قانونی شش ماه تا یک سال از تاریخ شکایت هیچ گونه اعلام نظر رسیدگی از طرف کمیسیون ماده ۱۶ صورت نگرفته باشد، می توانند برای پیگیری و شکایت به رئیس بنیاد شهید شهرستان محل پرونده خود مراجعه نموده و درخواست رسیدگی به پرونده خود را نمایند. پس از آن که پرونده اعتراض به درصد جانبازی در کمیسیون ماده ۱۶ مورد بررسی قرار گیرد و رای مورد نظر صادر شود و با این حال جانباز به نتیجه دلخواه برای تغییر درصد جانبازی خود نرسیده باشد، می تواند از رای صادره به دیوان عدالت اداری شکایت کند.

چگونگی اعتراض به میزان درصد جانبازی و الزام به اصلاح آن

اعتراض و شکایت به میزان درصد جانبازی در دیوان عدالت اداری پس از طی کردن تشریفات و مراحل قانونی امکان پذیر بوده و برای بیان اعتراض به شکایت خود لازم است که دادخواست مربوط به دیوان عدالت اداری تکمیل شده و ارائه گردد. شخص معترض به میزان درصد جانبازی لازم است که نخست در سامانه ثنا ثبت نام نموده و سپس دادخواست مربوط به دیوان عدالت اداری را در سامانه ساجد به همراه مستندات و مدارک بارگذاری نماید.

رسیدگی به اعتراض به میزان درصد جانبازی در دیوان عدالت اداری

رسیدگی به پرونده و دادخواست اعتراض به میزان درصد جانبازی و الزام به اصلاح آن در ابتدا در شعبات بدوی دیوان عدالت اداری بررسی می شود. چنان چه نظر شعب بدوی دیوان عدالت اداری تعدیل کننده نظر کمیسیون ماده ۱۶ باشد، نظریه مذکور تایید شده و در صورتی که رای صادره مورد اعتراض واقع نشود قطعی می گردد.

وکیل متخصص اعتراض به میزان درصد جانبازی

همان گونه که در بندهای پیشین مطالعه نمودید اعتراض به میزان درصد جانبازی به اعزام به اصلاح آن در کمیسیون ماده ۱۶ و نیز دیوان عدالت اداری دارای پیچ و خم های بسیاری می باشد. کانون وکلای دیوان با برخورداری از حضور وکلای باسابقه و مجرب در زمینه طرح دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری و اعتراض به میزان درصد جانبازی افتخار همراهی شما را دارد. وکلای با سابقه کانون وکلای دیوان با استناد به دانش حقوقی برای استفاده از قوانین و مقررات مربوط به تغییر درصد جانبازی قادر هستند که پرونده شما در کم ترین زمان ممکن رسیدگی نموده و روند پیشبرد آن را تسریع نمایند.

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.