مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

اعتراض به رای کمیسیون آب های زیرزمینی سازمان آب + نمونه رأی + وکیل متخصص

یکی از مهم ترین دعاوی و شکایات علیه شرکت های آب منطقه ای را می توان اعتراض به رای کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی در دیوان عدالت اداری بر شمرد. در واقع شرکت های آب منطقه ای از زیر مجموعه های وزارت نیرو هستند که اقدام به صدور پروانه چاه نموده و وظایف و اختیارات شرکت های آب منطقه ای را در دست دارند. مسئله آب های زیرزمینی و کم آبی های سالیان اخیر که ناشی از خشکسالی بوده و مناطق بسیاری از کشور به این بحران دچار شده اند سبب شده تا حفر چاه های آب و یا بهره برداری از آن ها با سخت گیری هایی مواجه شده و به طور جد مورد بررسی قرار گیرد. بنا به دلایل ذکر شده، در سال ۱۳۸۵ قانونی تحت عنوان قانون تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری به تصویب رسیده و بر اساس آن مقرر شد که تمامی اختلاف های ناشی از قانون مذکور توسط کمیسیونی به نام کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی رسیدگی گردد.

اعضای کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی

کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی از یک نفر قاضی با حکم ریاست قوه قضاییه، یک نفر نماینده از سازمان جهاد کشاورزی استان و یک نفر نماینده از جانبه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مربوطه تشکیل می شود. رأی نهایی توسط قاضی عضو کمیسیون صادر شده و بر اساس قانون تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری در هر استان کمیسیونی برای رسیدگی به اقدامات یاد شده تشکیل می گردد.

صلاحیت کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی

به موجب ماده واحده قانون تعیین تکلیف چاه های آب های زیرزمینی، در خصوص تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری اختلافات و دعاوی ناشی از اجرای قانون یاد شده و نیز قانون توزیع عادلانه آب در کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیر زمینی مورد بررسی قرار می گیرد.

اعتراض به رای کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی در دیوان عدالت اداری

رأی صادره از کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی در دیوان عدالت اداری قابلیت شکایت داشته و می توانید اعتراض خود را به این مرجع قضایی عالی اعلام دارید. قابل ذکر است که در تبصره ۵ ماده واحده قانون تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری، رای صادر شده توسط این کمیسیون در این مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رای قابلیت اعتراض در دیوان عدالت اداری را دارا می باشد. با تصویب قانون جدید دیوان عدالت اداری آرای کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی تا مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ برای اشخاص مقیم ایران و به مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ برای اشخاص مقیم خارج ایران قابلیت شکایت در دیوان عدالت اداری را دارد. لازم به ذکر است که می توان در کنار درخواست به نظر رای کمیسیون رسیدگی به امور آب های زیرزمینی، دستور توقف فوری رای کمیسیون نامبرده را درخواست نمود.

وکیل متخصص اعتراض به رای کمیسیون آب های زیرزمینی سازمان آب

همان گونه که در بندهای پیشین ذکر نمودیم علاوه بر اعتراض به رای کمیسیون آب های زیرزمینی سازمان آب می توان به اجرای این رای اعتراض کرده و درخواست توقف فوری رای کمیسیون را خواستار شد. اما آیا با چگونگی درخواست برای موارد فوق اشنا هستید؟ آیا با مراحل پیگیری پرونده در دیوان عدالت اداری و مراحل آن آشنایی دارید؟ از شما انتظار نمی رود که به عنوان یک شخص حقیقی از تمامی مسائل مربوط به دیوان عدالت اداری آشنا بوده و به قوانین آن مسلط باشید. وکیل متخصص اعتراض به رای کمیسیون آب های زیرزمینی سازمان آب به شخص حقوقی گفته می شود که به طور تخصصی در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و آگاهی کامل و تسلط کافی بر روی قوانین و مقررات حاکم بر دیوان عدالت اداری را دارا می باشد. بنابراین حضور او می تواند موجب تسریع روند پیگیری پرونده شود

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.