مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

اعتراض به رای مرکز جذب هیات علمی در دیوان عدالت اداری

در خصوص اعتراض به رای مرکز جذب هیات علمی در دیوان باید بگوییم، افراد بسیاری پس از اتمام تحصیلات تکمیلی و پایان یافتن دوره تحصیلی کارشناسی ارشد و دریافت تخصص در رشته تحصیلی خود، در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مشغول به تدریس و یا همکاری با این مراکز می گردند. در این میان بسیاری از دانشجویان دارای سوابق و اطلاعات بسیار زیادی بوده و این دسته از افراد در موارد کلان نخبه محسوب می گردند. معمولا در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سراسر کشور، افراد بسیاری با عناوین غیر هیئت علمی و اساتید معمول وجود دارند که علی‌ رغم کار فراوان و با اهمیت، دارای حقوق و مزایای کم تری نسبت به کارکنان هیئت علمی دانشگاه ها هستند.

این امر سبب دلسردی و استعفای جمع کثیری از این افراد شده و سبب می شود که به مشاغل دیگری روی آورند که سبب کاهش سطح تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می گردد. به همین علت در دولت قوانین و مقررات متعددی وجود دارد که خواهان حل این مسئله شده اند.

قوانین و مقررات داخلی کشور در خصوص حقوق و مزایا

مطابق با قوانین و مقررات داخلی کشور و قانون استخدام کشوری تمامی افرادی که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به بالا هستند باید حداقل حقوق و مزایا به میزان ۸۰ درصد از حقوق و مزایای کارکنان اداری در مراکز آموزشی را دارا باشند. بعدا به موجب قوانین و مقررات دیگری بسیاری از این افراد درخواست همسان سازی حقوق و مزایای خود را با سایر کارکنان و افراد هیئت علمی اعلام داشته است که همین موضوع سبب شده است تا وزارت علوم اقدام به همسان سازی حقوق و مزایای این افراد با کارمندان و افراد هیئت علمی نماید. بعدها وزارت علوم اقدام به حذف همترازی حقوق و مزایای این افراد نموده و تنها در مواردی که فرد مورد نظر استخدام شود حقوق و مزایای کامل و همتراز  با هیئت علمی را دریافت خواهد کرد. این موضوع سبب شده است که این افراد در این خصوص اقدام به طرح شکایت در دیوان عدالت اداری علیه وزارت علوم نموده و با طرح دادخواست اعتراض به حذف همترازی هیئت علمی، درخواست دریافت کامل حقوق و مزایای قانونی خود را می نمایند.

چگونگی اعتراض به رای مرکز جذب هیئت علمی در دیوان عدالت اداری

بدیهی است که برای اقدام به طرح شکایت در دیوان عدالت اداری باید سلسله مراتب خاص خود را طی کرد تا حقوق خود را بازپس گرفت. برای این منظور فرد متقاضی باید ابتدا به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی که در محله زندگی مستقر هستند مراجعه کرده و اقدام به ایجاد اکانت کاربری در سامانه های ساجد و ثنا نماید. لازم به ذکر است که سامانه ساجد سامانه ای است که برای ارسال دادخواست ها و شکایات دیوان عدالت اداری تدارک دیده شده و سامانه ثنا همان سایت ابلاغ الکترونیک قضایی است که پیگیری پرونده از این سایت امکان پذیر می باشد.

تنظیم و ارسال دادخواست اعتراض به رای مرکز جذب هیئت علمی

برای ارسال دادخواست شکایت به دیوان عدالت اداری نخست باید دادخواست اعتراض به رای مرکز جذب هیئت علمی در دیوان عدالت اداری ضوابط و مقررات خاص نگارش شده و در فرم های مخصوص نوشته شود. سپس دادخواست تنظیم شده در سامانه ساجد بارگذاری شده و پرونده مورد نظر همراه با تمامی مدارک و مستندات و پیوست های آن در این سایت قرار گیرد. پرونده ذکر شده به دبیرخانه دیوان عدالت اداری ارسال شده و شکایت فرد مورد بررسی قرار می گیرد. دبیرخانه دیوان عدالت اداری شکایت مذکور را به دفتر دیوان عدالت ارسال کرده و دفتر دیوان با بررسی شکایت صلاحیت دیوان در مورد امور مربوطه را اعلام می دارد. در صورتی که دادخواست اعتراض به رای مرکز جذب هیات علمی فاقد هر گونه نقص باشد پرونده مورد نظر به ریاست دیوان عدالت اداری ارسال شده و ریاست دیوان با توجه به موضوع شکایت اقدام به ارسال آن به شعبه مورد نظر می نماید. برای آگاهی کامل از تنظیم دادخواست و ارسال آن به دیوان عدالت اداری بهتر است از یک فرد حقوقی که به طور کامل به قوانین و مقررات حاکم بر دیوان عدالت اداری مسلط است راهنمایی دریافت کرد. کانون وکلای دیوان با تیمی متشکل از برترین و با تجربه ترین وکلای دیوان عدالت اداری در کنار شماست.اگر اعتراضی در خصوص رای مرکز جذب هیات علمی در دیوان عدالت اداری دارید، هم اکنون با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.