مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

اعتراض به رای شورای معادن + نمونه رأی + وکیل متخصص

از با ارزش ترین منابع تمامی کشورهای جهان می توان به معادن اشاره کرد که وابستگی برخی از کشورها به این معاون به حدی است که نبود کوتاه مدت آن ها، کشور را از نظر مواد معدنی دچار مشکلات بی ‌شماری کرده و مسائلی که در پی آن ایجاد می شود بسیار است. در ایران به دلیل وجود نفت اهمیت سایر منابع به میزان قابل توجهی به چشم نیامده و درآمد حاصل از نفت سبب شده است و فعالیت در حوزه سایر معادن کم بوده و محدود باشد. برخی از منابع معدنی دارای ارزش بسیار بیشتری نسبت به ارزش ریالی نفت هستند.

شورای عالی معادن از چه افرادی تشکیل می شود؟

قانون معادن برای ایجاد هماهنگی بیشتر و نیز به منظور رعایت حقوق قانونی افرادی که دارای پروانه های معدنی می باشند و نیز حفظ منافع دولت اقدام به تشکیل شورای عالی معادن نموده است. اعضای شورای عالی معادن عبارتند از:

  • وزیر صنعت به عنوان ریاست شورا
  • ریاست سازمان محیط زیست
  • معاونت امور معدن وزارت صنعت و معدن
  • یک نفر از قضات به انتخاب قوه قضاییه
  • ریاست سازمان های جنگل ها و مراتع
  • کارشناس حقوقی و متعهد به قوانین و مقررات صنعت و معدن از طرف وزیر صنعت
  • متخصص و صاحب نظر در امورات معدنی منتخب شورای مرکزی نظام مهندسی معدن
  • منتخب بهره برداران از طرف خانه معدن
  • بهره بردار با تجربه و متخصص در امور معدنی منتخب اتاق بازرگانی و صنایع

وظایف شورای معادن

شورای معادن استانی موظف است تا کلیه امورات مربوط به فعالیت ‌های معدنی را در چارچوب قوانین و مقررات معادن همراه با دستور العمل های شورای عالی معادن رسیدگی نموده و آن ها را به مرحله اجرایی در آورد. به علاوه گزارش ‌های فعالیت های شورای معادن استانی به منظور ارزیابی شدن توسط شورای عالی معادن ارسال می گردد. در صورتی که تصمیمات شورای معادن موجب نادیده گرفتن حقوق افراد و بهره برداران از منابع گردد، می ‌تواند به ‌عنوان مصوبات دولتی در مورد اعتراض و شکایت قرار گیرد.

اعتراض به رای شورای معادن

با توجه به آن که رای صادر شده توسط شورای معادن به عنوان مصوبات دولتی شناخته می ‌شوند می‌ توان رسیدگی به اعتراضات از رای شورای معادن را به دیوان عدالت اداری سپرد. به این صورت که چنان چه رسیدگی به اعتراضات از رای شورای معادن پس از طرح در شورای عالی معادن، در صورتی که مجدداً مورد اعتراض قرار گیرد می توان آن را در دیوان عدالت اداری شرح داده و پیگیری نمود. دیوان عدالت اداری به عنوان یک مرجع صالح برای احقاق حقوق افراد جامعه و پیگیری اعتراضات و شکایات مردم از سازمان ها و ارگان های دولتی مشغول به فعالیت است.

مراحل رسیدگی به اعتراض به رای شورای معادن در دیوان عدالت اداری

رسیدگی در دیوان عدالت اداری در دو مرحله بدوی و تجدید نظر صورت گرفته و در صورتی که اعتراض به رای شورای معادن در مرحله بدوی دیوان عدالت اداری پذیرفته شود رای شورای معادن نقض می گردد. آرای‌ صادر شده از مرحله تجدید نظر دیوان عدالت اداری به صورت قطعی بوده و چنان چه که رأی صادر شده مبنی بر نقض رأی شورای معادن باشند و یا مورد نظر به شورای معادن جهت اجرا ارجاع می گردد.

چگونگی اعتراض به رای شورای معادن در دیوان عدالت اداری

در صورتی که پس از اعتراض به رای شورای معادن به دیوان عدالت اداری را دارید گروه کانون وکلای دیوان مفتخر است تا با قبولی وکالت در امور مربوطه با استناد به دانش حقوقی و تجربیات وکلای این تیم اقدام به پیگیری دعوای شما در دیوان عدالت اداری نماید. وکیل متخصص اعتراض به رأی شورای معادن در دیوان عدالت اداری نقش بسزایی در پیگیری و به نتیجه رسیدن پرونده از طریق قانونی داشته و می‌ تواند موجب احقاق حقوق شما گردد. تردید را کنار گذاشته و هم اکنون با ما تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.