مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
اداره کار

وکیل متخصص تبدیل وضعیت + ایثارگران + کارمندان + قراردادی + شرکتی

تبدیل وضعیت استخدامی به دلایل مختلف از جمله هزینه ای که برای سازمان ها و ارگان های دولتی دارد خوشایند نبوده و در اکثر موارد با تبدیل وضعیت کارمندان موافقت نمی شود. این مورد به شکل های مختلف و در سازمان های مختلف دولتی مشاهده شده و برای حل آن تنها یک راه حل وجود دارد. راه حل موجود شکایت به دیوان عدالت اداری است. پیش از آن که هر گونه شکایت از واحد اداری را برای تبدیل وضعیت استخدامی انجام دهید لازم است بررسی کنید که آیا واجد شرایط تبدیل وضعیت استخدامی هستید یا خیر. دیوان عدالت اداری به عنوان یک مرجع قضایی به شکایات و تظلمات اشخاص از سازمان ها و ارگان های دولتی رسیدگی می نماید.

تبدیل وضعیت درباره کدام یک از کارمندان قابل اجرا است؟

به طور کلی نیروهای رسمی دولتی به واسطه شغل خود از مزایایی برخوردار هستند که سایر کارمندان از آن ها محروم می باشند. نیروهای رسمی دولتی دارای امنیت شغلی بوده و از این مزیت بزرگ بهره مند می شوند. به همین علت کارمندانی که به صورت قراردادی و پیمانی مشغول به فعالیت هستند درخواست تبدیل وضعیت خود به کارمند رسمی را دارند تا بتوانند از امنیت شغلی و مزایای بی شمار آن بهره مند شوند. در برخی موارد با درخواست کارمند تبدیل وضعیت بی انجام می شود. اما در مواردی نیز مشاهده شده که این ارگان ها بنا به دلایل خاص خود تمایلی به تبدیل وضعیت کارکنان نداشته و با درخواست کارمند موافقت نمی کنند. در این زمان می توانید از وکیل متخصص تبدیل وضعیت مشاوره دریافت کنید تا با حقوق خود آشنا شوید.

وظایف وکیل متخصص تبدیل وضعیت

به طور کلی تبدیل وضعیت دارای انواع مختلفی بوده که برای هر کدام از آن ها می توان از راهنمایی ها و مشاوره های وکیل متخصص تبدیل وضعیت بهره مند شد. از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تغییر وضعیت از قراردادی به پیمانی: پس از اتمام قرارداد ممکن است که شرکت اقدام به تمدید قرارداد مربوطه با شخص مورد نظر ننماید. در این صورت شخص مورد نظر می تواند در صورت برخورداری از شرایط لازم، درخواست تغییر وضعیت از قراردادی به پیمانی خود را ثبت نماید.
  • تبدیل کارکنان پیمانی به رسمی آزمایشی: در استخدام پیمانی کارمند به صورت موقتی و در زمان مشخص شده مشغول به فعالیت می شود. این نوع استخدام به نوعی نیمه رسمی بوده و کارمند در صورت دارا بودن شرایط می تواند درخواست خود را مبنی بر تبدیل به رسمی آزمایشی اعلام دارد.
  • تبدیل کارکنان آزمایشی رسمی به رسمی قطعی: در صورتی که کارکنان آزمایشی رسمی شرایط تبدیل به رسمی قطعی را داشته و با این حال سازمان مورد نظر با این درخواست موافقت نمی ‌نماید شخص مورد نظر می تواند درخواست خود را به دیوان عدالت اداری اعلام دارد.

نقش وکیل در پیگیری پرونده تبدیل وضعیت

می توانید درخواست تبدیل وضعیت خود را به بهترین نحو ممکن ارائه داده و از نتیجه آن که رای به نفع شما صادر می شود اطمینان حاصل نمایید، بهتر است که پیش از اقدام به هر کاری با یک وکیل مشورت نمایید. بدیهی است که افراد عادی با ریز جزئیات قوانین آشنا نبوده و هنگام جمع آوری اسناد و مدارک و نیز جزئیات مختلف مرتکب بی‌ توجهی شده و ضررهای غیرقابل جبرانی را در اثر این بی‌ توجهی وارد سازند. بنابراین حضور یک وکیل با تجربه که سال های طولانی با پرونده های مختلف تبدیل وضعیت سر و کار داشته است می تواند در حل مشکل شما کارساز بوده و موثر واقع شود.

نوشته های مشابه
امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.