مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
دیوان عدالت اداری

اجرای احکام دیوان عدالت اداری + وکیل

و اما در خصوص اجرای احکام دیوان عدالت اداری باید بگوییم عالی ترین دادگاه حل و فصل و رسیدگی به دعاوی سازمان ها و ارگان های دولتی، دیوان عدالت اداری بوده که در این راستا به اعتراضات و شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از اقدامات و تصمیمات ارگان های دولتی رسیدگی می نماید. دیوان عدالت اداری مصوبات و تصمیمات خلاف قانون که توسط دستگاه های دولتی گرفته شده است را ابطال می نماید. علاوه بر آن، دیوان عدالت اداری می تواند در دعاوی استخدامی رسیدگی نموده و به صورت شکلی، آراء مراجع شبه قضایی را کنترل نماید.

مراحل اجرای احکام دیوان عدالت اداری

برای اجرای احکام از راه های زیر اقدام به اجرای حکم دیوان عدالت اداری می ‌شود:

  • مسئول مربوطه احضار شده و در مدت معین برای اجرای حکم یا جلب رضایت محکوم له در تعهد گرفته می شود.
  • دستور به مسدود نمودن حساب بانکی محکوم علیه و یا برداشت از آن به مبلغ محکوم به در صورت عدم اجرای حکم یک سال پس از ابلاغ توقیف گردد.
  • به درخواست ذی نفع دستور صادر شده تا اموال شخص متخلف بر اساس قانون آیین دادرسی مدنی توقیف شده و ضبط گردد.
  • دستور ابطال اسناد و یا تصمیمات گرفته شده که مغایر با رای دیوان عدالت اداری بوده با رعایت لایحه قانونی انجام می شود.

نحوه اجرای احکام دیوان عدالت اداری

نحوه اجرای احکام دیوان عدالت اداری دارای مراحل شعبه های مختلف بوده که به شرح زیر می باشند:

  • شعبه اول اجرای احکام: در این شعبه رای هایی که در زمینه فرهنگی و پژوهشی بوده و نیز احکامی که توسط شعب تشخیص صادر می گردد، اجرا می شود.
  • شعبه دوم اجرای احکام: این شعبه مختص اجرای احکام و رای هایی است که مرتبط با امور نظامی و امنیتی اراضی و محیط زیست، فنی و مهندسی بوده و حکم را نهایی می نماید.
  • شعبه سوم اجرای احکام: در این شعبه مختص اجرای احکام رای هایی است که مربوط به وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی بوده و آن ها را نهایی می نماید.
  • شعبه چهارم اجرای احکام: اجرای احکام رای هایی که مرتبط با کار های اقتصادی، مالی، اداری، استخدامی و نهادها است توسط این شعبه عملی می شود.
  • شعبه پنجم اجرای احکام: اجرای احکام آرایی که مرتبط با امور شهرداری است بر عهده این شعبه می باشد.

پیگیری اجرای احکام توسط وکیل دیوان عدالت اداری

کار اجرای احکام خود را به یک وکیل دیوان عدالت اداری بسپارید! اگر برای اجرای احکام از یک وکیل خبره کمک بگیرید اطمینان می یابید که کار شما در سریع ترین زمان ممکن از روش قانونی انجام می شود. وکیل دیوان عدالت اداری دارای مجموعه ای از ویژگی هایی است که سبب می شود پرونده شما را در بهترین حالت رسیدگی بر پیگیری نموده و به نتیجه مطلوب شما برساند. بدیهی است که تجربه و آگاهی وکیل دیوان عدالت اداری برای پیگیری اجرای احکام بسیار حائز اهمیت است.

وظایف وکیل اجرای احکام دیوان عدالت اداری

وکیل اجرای احکام دیوان عدالت اداری دارای تسلطی بالا در انجام پرونده ها و اجرای احکام بوده و قادر است که به پرونده های اجرای احکام دیوان عدالت اداری رسیدگی نموده و دادخواست آن ها را ثبت و پیگیری نماید. به علاوه وکیل دیوان عدالت اداری دسترسی کاملی به شعب مختلف دیوان داشته و آگاه است که هر کدام از شعب اجرای احکام دیوان عدالت اداری مربوط به چه اموری بوده و دارای چه قوانینی است. قدرت بیان بالا برای احقاق حقوق موکل از ویژگی های بارز وکیل اجرای احکام دیوان عدالت اداری است.

مهلت اجرای احکام در دیوان عدالت اداری

در خصوص مهلت اجرای احکام در دیوان به طور کلی مهلت اجرای حکم در دیوان عدالت اداری بر اساس قانون موجود به مدت یک ماه است. جهت مشاوره بیشتر با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و از تجربه وکلای دیوان عدالت اداری بهره مند شوید.

امتیاز دهید post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.