مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
شهرداری

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ + کاهش + تضمینی + شهرداری‏

برای آشنایی با وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ با ما همراه شوید … شهرداری به عنوان نهادی که وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارد دارای وظایف خاصی نسبت به شهروندان است که در صورت عدم انجام این وظایف می ‌توان به آرای صادر شده توسط کمیسیون های شهرداری اعتراض نمود.

به طور کلی شناخت صلاحیت کمیسیون های شهرداری و تفکیک نمودن آن ها از یکدیگر امری بسیار مهم است که از اشخاص حقیقی انتظار نمی ‌رود با آن ها آشنا باشند. همین موضوع لازمه مشورت با یک وکیل متخصص در کمیسیون ماده های مختلف شهرداری را مشخص می کند.

کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری همانند سایر کمیسیون های این سازمان دارای وظایف و صلاحیت های ویژه ای است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

وظایف شهرداری چیست؟

پیش از آن که با کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری آشنا شویم لازم است که با قانون ماده ۵۵ آشنا شده و لیستی از وظایف شهرداری که در این قانون گنجانده شده است را ارائه نماییم.

فهرست وظایف شهرداری مطابق با ماده ۵۵

 • ایجاد خیابان ها، میدان ها، معابر و… در حدود قوانین وضع شده
 • نظافت نمودن و نگهداری از معابر و خیابان ها و کوچه ها
 • تسطیح معابر و تامین روشنایی آن ها
 • نظارت و مراقبت بر امور و قواعد بهداشتی از طرف کسبه و مردم
 • تعیین نمودن میدان های عمومی مختلف برای خرید و فروش مواد غذایی، میوه، تره بار و مایحتاج عمومی
 • تعیین نمودن محل هایی برای توقف وسایل نقلیه
 • تهیه نقشه محدوده شهر و حومه آن و اصلاح نقشه با رعایت تشریفات مربوطه
 • اجرای مقررات و آیین‌ نامه‌ های که برای فراوانی و ارزانی گوشت و نان لازم هستند
 • تعیین نمودن نرخ اجناس مورد احتیاج عموم مردم
 • صادر نمودن پروانه های ساختمانی
 • صادر نمودن پروانه کسب اصناف

موارد ذکر شده تنها برخی از وظایفی است که بر اساس ماده ۵۵ بر عهده شهرداری است. لازم است بدانید که نحوه اجرای این وظایف و ضمانت اجرای صحیح آن مطابق با قانون و قوانین پیش‌بینی شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری یک وکیل مجرب و حرفه ای است که در هدایت پرونده های مطرح شده در کمیسیون های شهرداری دارای تجربه و مهارت خاصی می باشد. از آن جایی که تشریفات حاکم بر رسیدگی به دعاوی طرح شده در کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری با سایر دعاوی مطرح شده در محاکم عمومی دارای تفاوت ‌های قابل توجهی است، لذا حضور وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵ شهرداری می تواند در پیگیری پرونده بسیار کارساز باشد.

بهترین وکیل کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری با رویه قانونی رسیدگی به دعاوی مربوطه آشنایی کامل داشته و می تواند در سریع ترین زمان ممکن مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید تا موکل حقوق از دست رفته خود را بازیابد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که اشخاص بدون مشورت با وکیل متخصص شهرداری اقدام به طرح دعوا و شکایت نموده اند و به علت عدم آشنایی با قوانین مربوطه با شکست مواجه شده اند. بنابراین حضور وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری در پیگیری این پرونده ها کارساز می باشد.

نحوه تشخیص وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵۵ شهرداری

هنگامی که قصد دارید تا با یک وکیل کمیسیون ماده ۵ شهرداری صحبت نمایید، لیست بلند بالایی از وکلایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند مشاهده خواهید کرد. اما چگونه می توان بهترین وکیل متخصص کمیسیون ماده ۵ شهرداری را تشخیص داد؟

در انتخاب وکیل کمیسیون ماده ۵ شهرداری باید به تخصص، مهارت و رزومه کاری وکیل مورد نظر در دعاوی و پرونده‌ هایی که مربوط به شهرداری و کمیسیون‌ های آن می ‌شوند توجه نمود. تخصص و مهارت بالای وکیل در پیگیری این پرونده ها می تواند دلیلی بر مناسب بودن وی برای پیگیری پرونده شما باشد.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.