مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
شهرداری

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ + ابطال + تضمینی + شهرداری

کمیسیون ماده ۱۰۰ از مهم ترین قوانینی است که برای ساخت و ساز در نظر گرفته شده است  و هدف از تشکیل این کمیسیون، دریافت پروانه ساخت پیش از شروع به فعالیت در فرایند ساخت و ساز می باشد. شهرداری ها در صورت هرگونه مشاهده تخلف از سوی مالکان و یا سرپیچی از قوانین مربوطه، موضوع را به کمیسیون ماده ۱۰۰ اطلاع‌ رسانی نموده و کمیسیون در رابطه با روند کار ، تصمیم های لازم را اتخاذ می نماید.

چه تخلفاتی در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری بررسی می‌ شود؟

تخلفات بسیاری در حیطه ساخت و ساز ساختمان و… وجود دارد که در میان آن ها تنها تعدادی مربوط به حوزه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری بوده و برای حل این تخلفات و پیگیری آن ها می توان از وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ استفاده کرد.

تخلفاتی که در ماده ۱۰۰ شهرداری قابل بررسی هستند عبارتند از:

  • تجاوز به معابر شهر
  • عدم احداث پارکینگ
  • عدم اخذ مجوز ساخت یا همان پروانه ساخت
  • تغییر کاربری به صورت غیر مجاز
  • عدم رعایت ضوابط فنی
  • عدم استحکام کافی ساختمان
  • تخلف مهندس ناظر ساختمان

چگونگی رسیدگی به پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری

یکی از وظایف شهرداری ها این است که تخلف را از سوی سازندگان تشخیص داده و ماموران این سازمان مانع از ادامه روند ساخت و ساز شود و سپس پرونده را به کمیسیون ماده صد ارجاع نمایند. رای صادره از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به دو دسته های بدوی و رای تجدید نظر تقسیم بندی می شود. در خصوص رأی صادر شده می توان گفت که رأی ابتدایی از سوی این کمیسیون با توجه به مدارس موجود انجام شده و رأی بدوی خوانده می شود. این رأی قطعی نبوده و می توان در کمیسیون تجدید نظر به آن اعتراض کرد.

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ کیست؟

به طور کلی انجام مراحل اداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری دارای پیچیدگی هایی است. اگر دارای آشنایی نسبی با مراحل اداری کمیسیون ماده ۱۰۰ باشید و روند کار برای شما آسان تر خواهد شد. توقیف ساخت و ساز و یا تخریب بناهای مختلف خسارات مالی بسیاری را به دنبال داشته و برای پیگیری هر چه سریع تر باید به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اعتراض خود را اعلام دارید.

در انجام این کار داشتن یک وکیل خبره و باتجربه که به تمامی پیچ و خم های موضوعات شهرداری آگاه است، می تواند به شما کمک کند که در سریع ترین زمان ممکن پرونده خود را پیگیری کرده و آن را به نتیجه مطلوب برسانید تا از خسارات مالی و روحی جلوگیری کنید.در صورتی که مشکلات ناشی از دعوای مربوط به کمیسیون ماده صد و امور مربوط به آن برای شما پیش آمده است می توانید با وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارتباط برقرار کرده و با آگاهی کامل حقوق خود را درخواست کنید. وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به تمام قوانین و حقوق مربوط به این حوزه آگاه بوده و با تبحرهای خاص خود می تواند بهترین مشاور برای شما بوده و بهترین تصمیم گیری برای رسیدن شما به حقوق تان را اخذ نماید.

مزایای وکیل تضمینی کمیسیون ماده ۱۰۰

از مهم ترین مزایای مشاوره با وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری می توان به این موضوع اشاره کرد که وکیل نسبت به تمامی قوانین مربوط به شهرداری و تبصره و بند های آن آگاه بوده و اطلاعات کامل و جامعی نسبت به قوانین حاکم بر شهرداری دارد.

به همین علت می تواند علاوه بر تنظیم دادخواست، به شما کمک کند که جریمه های مالی کاهش یافته و یا از صدور حکم تخریب ساختمان جلوگیری به عمل آورد. زیرا که کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری دارای مراحل اداری پیچیده بوده و اگر اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص نداشته باشید روند رسیدگی به پرونده شما طولانی خواهد شد.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.