مشاوره رایگان

(ساعات اداری)
اداره کار

تماس با کارشناسان دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری بزرگ ترین و برترین مرجع قضایی است که در زمینه تظلم خواهی افراد جامعه در مقابل سازمان ها و ارگان های دولتی مشغول به فعالیت می باشد. در برخی از مراجع قضایی امورات به آن شکلی که می خواهیم پیش نمی رود. همین موضوع سبب می شود که گاهاً احساس نیاز به فردی آشنا در زمینه امور حقوقی در ما پیدا شود. گروه های تخصصی حقوقی برای انجام امور حقوقی و گره گشایی از مسائل مردم از طریق آنلاین و تلفنی مشغول به فعالیت هستند. در همین راستا گروه تخصصی و مجرب کانون وکلای دیوان با بهره مندی از برترین وکلا و مشاوران در زمینه ارائه مشاوره های تخصصی دور هم گرد آمده و اقدام به ارائه مشاوره های تخصصی می نمایند.

آشنایی با دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری با هدف حمایت از حقوق شهروندان و دریافت مطالبات آن ها به شکل کاملا قانونی در مقابل دولت و سازمان ها و ارگان هایآدولتی تشکیل شده و در این راستا مشغول فعالیت است. به عبارت دیگر دیوان عدالت اداری یک مرجع قضایی است که موظف است حقوق شهروندان را حفظ نموده و از وارد آمدن ظلم مردم توسط نهادهای دولتی جلوگیری به عمل آورد. در حقیقت دیوان عدالت اداری سبب حفظ حقوق مردم در دولت می گردد.

چگونگی رسیدگی به پرونده ها در شعب دیوان

اعتراض به آرای صادره شده توسط کمیسیون های اداری از جمله کمیسیون های شهرداری، اداره کار، تامین اجتماعی و… در دیوان عدالت اداری بررسی می شود. برای این منظور لازم است که دادخواستی اصولی و منظم از سمت متقاضی تنظیم شده و در سامانه ساجد به همراه مدارک و مستندات بارگذاری شود. پرونده مورد نظر به شعب بدوی دیوان عدالت اداری ارسال شده و در آن جا پس از بررسی های لازم را به شعبه مورد نظر ارسال و رای صادر می گردد. برای پیگیری و مورد بررسی قرار گرفتن پرونده لازم است که نخست یک دادخواست مطابق با قوانین و ضوابط حاکم بر دیوان عدالت اداری نوشته شود.

نقش کارشناس دیوان عدالت اداری در پرونده

لازم به ذکر است که رسیدگی به شکایت در دیوان عدالت اداری دارای پروسه نسبتاً طولانی بوده و در صورتی که دادخواست، مدارک و مستندات دارای نواقص و کم و کسری باشند، روند پیگیری پرونده را بیش از پیش طولانی مدت می نماید. بنابراین پیش از هر گونه اقدام برای پیگیری پرونده در دیوان عدالت اداری لازم است که با کارشناسان دیوان عدالت اداری مشورت نموده و برای تنظیم دادخواست از آنان راهنمایی های کاربردی دریافت نمایید. با توجه به طولانی مدت بودن پیگیری پرونده در دیوان عدالت اداری می ‌توانید با راهنمایی های کارشناسان دیوان عدالت اداری دستور موقت از دیوان عدالت اداری جهت جلوگیری از ایجاد خسارت و هزینه دریافت نمایید.

چگونگی اجرای احکام در دیوان عدالت اداری

همان گونه که در بندهای نخستین ذکر کردیم دیوان عدالت اداری با هدف حفظ حقوق شهروندان وارد عمل می‌ شود. به همین علت است که آراء صادر شده توسط این مرجع قضایی لازم الاجرا بوده و در صورتی که به رای مورد نظر اعتراض داشته باشید می توانید اعتراض خود را به دادگاه تجدید نظر اعلام کنید. یک وکیل متخصص مجرب که در زمینه ارائه مشاوره های کاربردی در پیگیری پرونده های دیوان عدالت مشغول به فعالیت است می‌ تواند نقش بسزایی در تسهیل روند پیگیری پرونده و سریع تر به نتیجه رسیدن آن شود.

چگونگی تماس با کارشناسان دیوان عدالت اداری

گروه تخصصی و حرفه ای کانون وکلای دیوان متشکل از برترین وکلا و کارشناسان دیوان عدالت اداری مفتخر است که شما را در رسیدگی به پرونده های دیوان عدالت اداری راهنمایی و همراهی نماید. بدین منظور هم اکنون می توانید با شماره تماس های درج شده در سایت کانون وکلای دیوان، به وکیل مورد نظر خود دسترسی پیدا نمایید.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.